8 najlepších odvetví pre začiatok podnikania

Vypracované na základe údajov analytikov a rozhovorov s odborníkmi, investormi a podnikateľmi.

1. Pomoc pri katastrofách

Príliv prírodných katastrof a humanitárnych núdzových situácií zvýšil dopyt po službách a zvýšil počiatočné financovanie. Výnosy pre odvetvie pomoci pri katastrofách sa očakávajú v roku 2022 na 11,2 miliárd dolárov z 10,1 miliardy dolárov v roku 2017, podľa IBISWorld.

2. Alternatívne bielkovinové výrobky

Technológia je teraz k dispozícii na uspokojenie spotrebiteľského dopytu po výborne chutiacich potravinách, ktoré využívajú proteíny z netradičných zdrojov. Trh počítal v roku 2016 4,2 miliárd dolárov a očakáva sa, že medzi rokmi 2017 a 2022 sa podľa výskumu trhu zvýši o 6,8 percenta.

3. eSports

Aktivity v spoločnosti Twitch v hodnote 970 miliónov dolárov a možnosť, že NCAA bude podporovať kolektívne hranie hier, spôsobuje obrovský nárast eSportov. Očakáva sa, že odvetvie dosiahne nárast o 1,1 miliard USD. Teda v roku 2020 dosiahne 1,7 miliardy USD. Výskum realizovala spoločnosť SuperData.

4. Influencer Agents

Toto začínajúce odvetvie predstavuje budúcnosť sociálnych sietí. Zameriava sa na pomoc pri zvyšovaní úspechov na Instagrame. Vzhľadom na to, že vplyv sociálnych médií naďalej rastie, očakáva sa, že tržby za toto odvetvie sa zvýšia na 10,8 miliárd dolárov v roku 2022, čo predstavuje 2,2% nárast z roku 2017, podľa IBIS.

5. Technológie pre krásu

Podnikanie v oblasti krásy má za následok vlnu nových a inovatívnych produktov. Je to obrovská príležitosť. Celkový trh s krásou očakáva, že v roku 2022 dosiahne 27,8 miliardy dolárov z 22,1 miliardy dolárov. Zdroj IBIS.

6. Reprodukčná starostlivosť pre ženy

Reprodukčná starostlivosť pre ženy pomáha prevziať kontrolu nad ich reprodukčným zdravím pomocou aplikácií na sledovanie plodnosti a ďalších služieb. Podľa štúdie spoločnosti Harris Williams z roku 2015 sa hodnota trhu v USA odhaduje na 3 až 4 miliardy dolárov.

7. Konzervované víno

Produkt konzervované víno sa vo vnútri nezmenil, ale nové balenia vo forme plechoviek zaznamenávajú nárast. Celkový predaj konzervovaného vína v Spojených štátoch vzrástol v minulom roku na 32,3 milióna dolárov. Od roku 2014 to podľa Nielsena predstavuje nárast o 29 miliónov dolárov.

8. Starostlivosť o seniorov

Inovatívne spôsoby pre starostlivosti o populáciu seniorov. Tento priemysel v roku 2017 získal príjmy viac ako 50,7 miliárd dolárov, očakáva sa, že do roku 2022 sa zvýši o 42 percent. Zdroj IBIS.

 

Páčil sa Ti článok? Daj nám Like zdieľaj ho svojmu okoliu. Ďakujeme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *